HAKKIMIZDA ;

20 Yılı Aşan Tecrübe ile …
İV YAPI İNŞAAT SAN TİC LTD ŞTİ Sektörde ilk olmanın verdiği sorumluluğun bilinci ile , üretime başladığı ilk günden itibaren yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile kaliteyi artırarak büyümeye devam etmiştir.
İV YAPI İçinde yer aldığı tüm projelerde , her biri konusunda yetkin çalışma arkadaşları ile yapmış olduğu başarılı ,sorunsuz üretim ve uygulamalar ile sektörde marka olmuştur.
CTPART, markası ile üretim gamını artırarak sayısız prestijli projede hem Türkiye genelinde hem de Yurt dışında yerini almış ve almaya devam etmektedir.
İV YAPI /CTPART , özel tasarım ve proje bazlı çalışmalarından dolayı; sıradanlıktan uzak ,spesifik tüm çalışmalara çözüm ortağı olmaktadır.
Geniş kullanım alanına cevap veren CTPART güvencesi ile oluşturulan ürünler İnşaat Sektöründe özellikli tercih edilen materyaldir.

CTP HAKKINDA ;

 

CTP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester) cam elyafı ile taşıyıcı matris bir reçinenin birleştirilmesi ile elde edilen üstün nitelikli mukavemet gösteren bir kompozit mühendislik malzemesidir.
CTP, ortam koşullarına dayanıklı , esnek ama yeterli mekanik dayanıma sahip olmayan  polyester reçine ile, yüksek mekanik dayanımlı cam elyafın takviyesi ile çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesi ile elde edilerek uygulama için hazırlanır.

Cam elyaf takviyesi ile fiziksel mukavemetleri arttırılmış kompozit malzemeler ahşap, beton, metal,cam gibi bir üretim malzemesi olup alternatiftir. Kullanım amacına uygun değişik özelliklerinİ kolayca kazanılabildiği için özelliği ile diğer üretim malzemelerine göre üstünlük gösterir. Bu durum amorf ve dikey , yatay eğrisel veya değişik formda ürün oluşturulmasında tam talep edilen tasarımın uygulamaya geçirilmesini sağlar.
CTP; alternatifi olduğu (ahşap ,metal,vs) pek çok malzemeye göre, korozyon dayanımı, hafiflik, montaj ve tamir kolaylığı, bakım, tutum ve koruma istemeyen doğası gibi nedenlerle, avantajlı olarak ön plana çıkmaktadır.

ÜRÜN /UYGULAMA OLUŞUMUNDA

Aynı zamanda izolasyon görevi de üstlenir.Sızdırmazlık özelliği sayesinde bu değerini arttırır.
Yekpare uygulama(oluşabilecek ek yerleri kendi dolgu malzemesi ile yekpare hale getirilir)
Yüzeyinde mükemmel boya tutuş özelliği oluşturulur.
Renk tercihine göre yapılan zemin hazırlığı deformasyon oluşmasına izin vermez veya ,imalatın renkendirilmesi ile yapılacak ilave boya gerektirmeyen imalatların da uygulamaları başarılı sonuçlar çıkartmaktadır.

AVANTAJ VE ÖZELLİKLERİ

Kolay tamir edilebilirlik
İstenen ebat ve şekilde üretim ve uygulama

Hafiflik ve sağlamlık.
Yüksek kimyasal dayanım
Yüksek ısı ve soğuk dayanımı
Su ve neme dayanıklılık

Kendinden renklendirilebilme olanağı
Alev geciktirici katkılar ile alev direnci niteliği sağlanması
Koruma gerektirmeyen yüksek amortisman süresi (teorik olarak sonsuz ömür)
CTP ,çok çeşitli sektörlerde kendisine çok uzun yıllardır kullanım sahaları bulmuştur ve bu sahalar gün geçtikçe genişlemektedir.