DEKORATİF TAVAN KAPLAMASI 

              Yapıların tavanlarına ,  çeşitli malzemelerle kaplama yapılmaktadır. Tavan Kaplaması yapılmasının nedenlerinden bazıları  estetik, yüksek tavanları istenilen seviyeye düşürmek, kötü görüntüleri gizlemek ve yalıtım sağlamak gibi sebeplerdir..

Kaplama malzemesi olarak özellikle ahşap malzemenin –alçı ve metal gibi malzemelerin giremediği ; yoğun buhar ve nem ,sıcak  ortamın oluşacağı ıslak mekanlar (Spa alanlarında ) Hamam Tavanı , Kese odaları ,Buhar (Fin hamamı) odası tavanı , jakuzi üzeri , havuz üstü , tuz odası tavanı, kar çeşmesi üstü tavanları  sayılabilir. Aynı zamanda CTP malzemesi izolasyon görevi de üstlenir.

              TONOZ TAVAN KAPLAMASI ;

Kemerli formu sayesinde, ortamda oluşan yoğun buharın tavanda tutunmasını engelleyerek , eğim almış yan kısımlarından aşağı süzülmesini sağlar.Bu sayede de tavanın  altında kalan alana damlama yapmasına izin vermez.

 

              DİĞER TAVAN KAPLAMALARI  ; 

Dekoratif Tavan uygulaması istenen tüm tavanlarda ‘’Uzun Ömür –Tamir Gerektirmeyen veya Kolay tamir edilebilirlik özelliği – tüm ebat ve formda uygulanabilirlik sayesinde ;

Lobi/ Resepsiyon tavanları,

Dinlenme odası tavanları, Masaj Odası tavanları , ılıklık tavanları  ,koridor tavanları  , fitness salon tavanları ,Soyunma oda tavanları gibi mekanlarda yerini almaktadır.

Düğün Salonu tavanı  ,

Sergi Salonu tavanı gibi Özel tasarıma ihtiyaç duyulan tüm salonlar için tavan , duvar kaplama  , kolon kaplama , sahne gibi bölümlerin tüm kaplama işleri yapılmaktadır.

               OUTDOOR TAVAN KAPLAMALARI :

Otel Giriş  ,Bina Giriş , Sosyal Alan Girişi gibi  ihtiyaç duyulan yapılarda Sundurma  –Saçak  -Tavan., Açık alanlarda ; Durak  , Bekleme alanları kaplamaları , Üst Geçit  tavanları  , Çardak tavanları ve benzer şekilde Dış Mekan Tavan  yapımında , dış ortamda tüm hava şartlarına dayanımlı olarak üretim ve montaj işleri yapılmaktadır.

CTP ,Yekpare uygulama(oluşabilecek ek yerleri kendi dolgu malzemesi ile yekpare hale getirilebildiği için sorunsuz bütünlük oluşturur. Tasarımı fugalı veya modelli ürünlerde tercihe göre imalat ve montajı üstlenmektedir.

                CTP,Yüzeyinde mükemmel boya tutuş özelliği oluşturması sayesinde deformasyona uğrama riski minimum seviyeye indirir.

Dolayısıyla  CTPART olarak İnşaatın tavan ile ilgili tüm uygulamalarında çalışmalar devam etmektedir.